Tesisat Hizmetlerimiz

Sıhhi Tesisat Hizmeti

Sıhhi Tesisat Hizmeti

Tesisat, kısaca bahsetmek gerekirse bir su borusu döşeme işlemidir. İhtiyaç duyulan gerekli malzemeleri uygun yerlere yerleştirilmesine denir. Tesisat, evimizde iş yerlerimize tuvalet tesisatı, banyo tesisatı, mutfak tesisatı, yangın tesisatı ve bu tesisat alanlarında yaşanan problemlerin giderilmesidir. Her ne kadar birer başlık olarak görünsede bütün tesisat hizmetleri ayrı ayrı değerlendirilip Mamak Tesisat tarafından alanında uzman kişilerce yapılan önemli işlerdir.

Tesisatçılar Neler Yapabilir ?
Mamak Tesisat bünyesinde çalışan, tesisatçılar genellikle 25-30 yaş ortalamasına sahip genç ve uzman kişilerden oluşmaktadır. Tesisatçılar tuvalet tesisatçısı, banyo tesisatçısı, mutfak tesisatçısı, yangın tesisatçısı, logar tesisatçısı, kanalizasyon tesisatçısı olmak üzere bir çok dalda hizmet veren alanında uzman kişilerle çalışan bir firma olmakla birlikte Mamak başta olmak üzere Mamak' da bütün ilçelere hizmet veren kurumsal tesisatçı olarak da bilinmektedir... Uzman tesisatçılar sayesinde aşılması ve onarımı zor bir çok tesisat işlemi kolaylıkla ve hızlıca yapılmaktadır. Sizlerde "kendi işimi kendim görürüm" , "bunu bende yaparım" gibi düşüncelerle yola çıktığınız tesisat işlerinde durumu daha kötü bir hale sokup daha fazla zarar görmesini sağlayabilirsiniz. Bu nedenden dolayı uzman tesisatçılar tarafından yapılması gereken işleri sizler yapmaya çalışmayınız..

Tıkanıklıklara nelerin sebep olduğunu bilmeden daha çok ulaşılamaz noktalara götürmeden önce uzman tesisatçılar sayesinde kırmadan tesisat hizmeti alabilirsiniz. Uzman Tesisatçılar sizlerin sahip olmadığı özel ekipmanları sayesinde kırmadan gider açma, kırmadan su kaçağı tespiti gibi bir çok tesisatçı hizmetlerine imza atabilirler.

Mamak Tesisat, alanında profesyonel tesisatçılar sayesinde tesisat problemlerinize çözüm ortağı olduğu gibi sıfırdan tesisat kurulumu da yapmaktadır. Bütün bu hizmetler makul fiyatlara olup kusursuz bir biçimde yinelenmeyecek şekilde olmaktadır. Mamak Tesisat geniş müşteri yelpazesi ile sizin önerilerinizle ilerleyen kurumsal bir firmadır....

Su Tesisatı Hizmetleri

Su Tesisatı Hizmetleri

Ev ve iş yerlerinizde karşılaştığınız tesisat problemleri hayatımızı bir anda büyük bir kargaşaya dönüştürmektedir. Bu problemlerin en kısa zamanda çözüme ulaştırılması ve sağlam bir ustalıkla yapılması sizler için çok önemli olacaktır. Ankara'da tesisatla ilgili sorunlarınız varsa firmamız Mamak  Tesisat'a hemen ulaşabilirsiniz.

Tesisat problemleriniz gittikçe büyümeden ve sizin başınızı ağrıtmadan hemen tamir edilmelidir. Samsun Tesisat , bu hususta sizlere yardımcı olabilecek profesyonel ustalarımızın da yardımıyla tesisat ile ilgili sorunlarınızın kısa sürede çözüleceğini garanti ediyoruz.

Mamak  ilçesinin bir çok semtinde hizmet vermekte olan Mamak Tesisatçı olarak, sizlerin tesisat problemlerinize hızlı çözümler bulmayı ve sizleri bu sıkıntıdan kurtarmayı hedefliyoruz.

7/24 sizlere hizmet vermekte olan firmamız, acil servis ekibi ile uzman ve hızlı çalışanlarıyla sizlerin su tesisatı problemlerinize 30 dakika içinde müdahale edebilmektedir.  Bu sebeple de günün hangi saatinde olursa olsun bizlere ulaşabilir ve tesisat problemlerinizde bizden yardım alabilirsiniz.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri basit ve bazen etkili olabilen lavabo açma çalışmalarıdır. Evde uygulayabileceğiniz birkaç lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri bulunmaktadır.

1 – Pompa ile Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır?

Pompa ile tıkanık lavabo nasıl açılır? Sorusuna cevap vermeden önce lavaboya uygun pompa bulundurmanız gerekir.
Tuvalet için kullanılan pompalar büyük olur, tuvalet için kullanılan pompalar yerine daha ufak olan lavabo tıkanıklığı açma için kullanılan pompa tercih etmeniz daha uygun olacaktır.
Pompa ile tıkanan lavaboyu açmak için pompayı lavabonun süzgecinin üstüne yerleştirmeniz gerekir.
Pompayı yerleştirirken, pompanın çevresinden hiç hava almayacak şekilde oturtmanız gerekir.
Hatta pompa hava almasın diye lavabonun içinde bir miktar su olursa da olur.
Pompayı tıkanmış lavaboya yerleştirdikten sonra pompalama çalışması yapılır.
Pompalama yaparken, tıkanıklığa sebep olan cisim lavabonun giriş kısmına yakınsa süzgeçten çıkar.

Yukarda belirttiğimiz, tıkanıklığa sebep olan cismin lavabonun giriş kısmına yakın olması bu sebeple önemlidir. Eğer lavabo tıkanıklığına sebep olan cisim lavabo giderinin derinliklerinde olursa pompanın vakumlama etkisi cisme etki etmeyecektir.

Tıkanan lavabo nasıl açılır? Sorusunun cevaplarından biri olan pompanın kullanımını son derece basittir.


2 – Tel ile Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

Tel ile tıkalı lavabo nasıl açılır? Sorusu pompa ile tıkanan lavabo nasıl açılır? Sorusuna göre biraz daha uğraştırıcı olduğu kesindir.
Çünkü tel ile tıkanmış lavabo açmak için esneyebilen ama sağlam bir tel gerekir.
Nalburlarda bulunan bu tellerin hepsi aynı kalitede değildir maalesef.
Kalitesiz bir tel seçerseniz, lavabo tıkanıklığı açma çalışması sırasında teli koparabilirsiniz ve lavabo açma çalışması daha zor hale gelebilir.
Tel ile tıkanan lavabo nasıl açılır? Sorusunun cevabına gelecek olursak eğer, tıkanan lavaboyu açmak için kıvrılabilen telin ucu kanca şekline getirilir.
Telin kancalı olan ucu lavabo borusundan içeri sokulur.
Ancak lavabonun süzgeç olan kısmından teli sokmamalısınız.
Lavabo altında, lavabo sifonunun duvardaki pimaş borusuna bağladığı kısmından çıkarıp, teli oradan borunun içine göndermeniz daha iyi olacaktır.
Telin boyu 1 -1,5 metre arasında değişebilmektedir. Bu sebeple lavabo tıkanıklığına sebep olan cisim, teli soktuğunuz giriş kısmına en fazla telin boyu kadar uzaklıkta olmalıdır.
Aksi halde tel ile tıkalı lavabo açma çalışmanız maalesef hiçbir işe yaramayacaktır.
Lavabo tıkanıklığına sebep olan cismin giriş kısmına yakın olduğunu varsayarsak eğer; ucu kanca şeklinde kıvrılmış olan teli yavaşça borunun içine sokun.
Borunun kenarından sokmaya çalışırsanız daha iyi olur.
Çünkü bu sayede telin kancalı ucu, tıkanıklığa sebep olan cismin yanından geçerek arkasına geçer ve siz teli geri çektiğinizde kancanın ucuna takılma olasılığı daha yüksek olur.
Teli yavaşça lavabo giderine soktuktan sonra, aynı şekilde yavaşça geri çekmelisiniz.
Hızlı çekerseniz lavabo tıkanıklığına sebep olan cisim, ucu kanca şeklinde kıvrılmış olan telden sıyrılır ve borunun içindeki yabancı cismi pimaş borusundan çıkaramazsınız.


Lavabo tıkandı tel ile tıkanan lavabo nasıl açılır? Sorusunun cevabında dikkat ederseniz, kaliteli bir telin şart olduğunu belirttik ve tel ile lavabo tıkanıklığı açma çalışmasını yavaş yapmanız gerekir.

Yukarıdaki iki yöntemden; tel ile tıkanan lavabo nasıl açılır ve pompa ile tıkalı lavabo nasıl açılır yöntemleri dışında birde lavabo tıkanıklığı açma doğal yolları bulunmaktadır. Doğal yollarla lavabo tıkanıklığı nasıl gider?

Doğal Yollarla Lavabo Nasıl Açılır?

Doğal yollarla lavabo nasıl açılır sorunun cevabını verirken hemen hemen her evde olması gereken bazı ürünlere ihtiyaç vardır. Bunlar; sirke, tuz, karbonat gibi her mutfakta bulunan ürünlerdir. Bu ürünlerle lavabo tıkanıklığı nasıl gider?
1 – Tuz – Sirke ile Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır?

Tuz ve sirke, hiçbir yan etkisi olmayan ve insan sağlığına bir zararı olmayan doğal ürünlerdir.
Bu ürünlerin kullanımında herhangi bir sakınca yoktur.
Tuz ve sirke ile tıkanık lavabo nasıl açılır derseniz, tuz ve sirke bir araya geldiğinde yumuşatma etkisine sahip olur.
Tıkanmış lavabo açmak için sirke ve tuzun bu yumuşatma etkisinden faydalanılabilir.
Tuz – sirke ile tıkalı lavabo açmak için lavabo tıkanıklığına sebep olan cismin organik bir cisim olması gerekir.
Bu organik cisim; yemek atıkları, sebze veya meyve atıkları olabilir.
Çünkü tuz ve sirke bu organik cisimlerin yumuşayarak akıp gitmesine sebep olabilir.
Ancak bilinmesi gereken önemli bir nokta vardır ki; tuz ve sirke ile tıkalı lavabo açma çalışması kesin sonuç verir diyemeyiz.
Tuzu lavabo süzgecinden içeri dökersiniz ardından sirkeyi dökerek bir süre beklersiniz.
Eğer tıkanıklık birazda olsa açılırsa, bu işlemi birkaç kez tekrarlarsınız.

Gider Açma

Gider Açma

Giderlerin tıkanması ev ve iş yerleri gibi yerlerin en büyük problemleri arasında yer almaktadır. Eskiden bu durum çok zor ve zaman alan bir şey olsa da, şu anda biraz daha pratik durumlar mevcuttur. Tıkalı gider nasıl açılır, dediğiniz zaman son teknoloji ürünü bazı cihazların kısa zaman içinde bu sorunu çözdüğüne şahit olabilirsiniz.

Tıkalı gider nasıl açılır, bu durumda önce tıkanabilecek olan giderlerin bazılarını sıralayalım:

Tuvaletlerin giderlerinde bazı tıkanmalar olabilir. Bu durum kullanıcı hatasından ise, genelde tuvalet kağıtları, kadın pedleri, çocuk bezleri gibi yabancı atıkların tuvalete atılmasından dolayı ortaya çıkar.
Mutfak lavabolarının giderleri de en sık tıkanan yerler arasındadır. Bu durum da yemek giderleri, atıklar, yağlar gibi şeylerin lavaboya atılmasından kaynaklanabilir.
Banyo giderlerinde en büyük problem saçlardır. Bu nedenle saçlara dikkat edilmeli ve bu alanlarda koruyucu aparatlar kullanılmalıdır.
Bazen de tıkalı giderler konusunda en büyük sorun altyapı problemi olabilir. Özellikle yeni binalarda ortaya çıkan bu sorunlarda usta hatasından kaynaklı bazı durumlar olabilir. Dirseklerin ters takılması, ustaların bazı malzemeleri borularda köşelerde unutması ve temiz çalışmaması en büyük nedenler arasında yer alır.

Tıkalı gider nasıl açılır, bu konuda karşılaşabileceğiniz öneriler mutlaka vardır. Eğer sorun büyük değilse kendi yöntemleriniz ile arızayı giderebilirsiniz; ancak sorun aşağılarda yer alıyorsa o zaman uzman yardımı almak zorunda kalabilirsiniz. Bugün gayet pratik yöntemler ile kırma dökme işlemi olmadan bu sorundan kısa zaman içinde kurtulabilir ve sosyal hayatınıza yeniden dönebilirsiniz.

Klozet Tıkanıklığı Açma

Klozet Tıkanıklığı Açma

Klozet tıkanıklığı yüksek teknik bilgi ve beceri gerektirmektedir. Eğer yeterli bilgi ve tecrübeniz yoksa klozet tıkanıklığı için tecrübeli bir tesisatçıdan yardım almalısınız.
Yine de klozet tıkanıklığını kendiniz yapmayı tercih ederseniz her türlü sorumluluk size ait olacaktır. Uygun maliyet ve kaliteli işçilik ile klozet tıkanıklığı açma servisi vermekteyiz.

Klozet tıkanıklığı açma çok dikkat isteyen ve belirli bir sıraya göre yapılması gereken bir işlemdir. Klozet tıkanıklığı açma işlemini yaparken yanınızda size yardımcı olacak ikinci bir kişiye ihtiyacınız olacak.

Eğer mevcut kullandığınız bir klozetiniz var ise öncelikle onu sökmeniz gerekmekte.

Montaja başlarken öncelikle klozet ile pis su tesisatını birbirine bağlamak için bağlantı elemanı Kada ya ihtiyacımız olacak. Çeşitli türleri olmasına rağmen biz montajımızda körüklü Kada kullanacağız.

İlk önce Kadayı Klozetimizin pis su çıkışına takacağız. İşimizi kolaylaştırmak için kadanın klozet çıkışına gelen kısmına bulaşık deterjanı sürüyoruz ve iyice yayıyoruz. Bulaşık deterjanı kadanın yerine kolay geçmesi için bize yardımcı olacak.

Kadayı iterek klozetin arkasındaki pis su çıkışına oturtuyoruz. Düzgün ve sorunsuz oturduğundan emin olunuz. Herhangi bir montaj hatası bu bağlantı yerinden su kaçağına ve sızıntılarına sebep olacaktır.

Kadanın pis su tesisisatı bağlantısını yapıp klozeti koyacağımız yerde provasınızı yapıyoruz.

Klozetin yerleşimi yaptıktan sonra klozet bağlantı vidalarının yerlerini kurşun kalem ile işaretliyoruz. Ayrıca provasını yaptığımız klozetin yerinde kayma olmaması için etrafınıda kurşun kalem ile çiziyoruz. Asıl montajı yaparken bu çizgilerden yardım alacağız.

Klozetin provası bittikten sonra yerinden kaldırıp işaretlediğimiz vida deliklerini matkap yardımı ile deliyoruz. Delikleri deldikten sonra etrafı süpürmeli ve nemli bez ile temizlemeliyiz.

Deldiğimiz deliklere vida dübellerini yerleştiriyoruz. Tam yerine oturması için küçük bir çekiç veya pense ile vurmak gerekebilir. Dübeller tam oturmayıp fayansın üstünde bir miktar kaldı ise fazlalıkları falçata ile temizlemelisiniz.

Bu noktadan sonra asıl montaja geçiyoruz. Önce kada bağlantısını yapıyoruz. Kadanın doğru ve sağlam monte edildiğinden emin olun. Aksi durumda su kaçak ve sızıntıları olabilir. Daha önce kurşun kalemle çizdiğimiz prova çizgilerine dikkat ederek klozeti yerine yerleştiriyoruz. Klozetin bağlantı vidalarını bir anahtar yardımı ile sıkıyoruz. Vidalama bittikten sonra vida başlarına plastik başlıkları takarak kötü görüntüyü gideriyoruz.

Klozete ile ara musluk arasındaki spiral fleksi ara hortumları anahtar yardımı ile klozet ve ara musluklara bağlıyoruz. Duvarda üstte yer alan musluha taharet diğerine ise rezervuara bağlanacağını unutmayın.

Bu şekile klozet montajını başarı ile bitirdik 2-3 gün bu şekilde kullanıp herhangi bir kaçak ve sızıntı olmadığını teyid ettikten sonra klozetin altına zemin ile birleştiği yere silikon çekerek klozetin altına su gitmesini engelliyoruz.